CO NA WIOSNĘ 2011


Proponujemy Państwu kontynuację zajęć edukacyjno-kulturalnych z cyklu „W poszukiwaniu dobrych zasad” . Tym razem poświęcimy czas na rozmowę o SZACUNKU, który stanowi podstawę wszystkich wartości, niezbędnych do życia godnego i funkcjonowania w każdym społeczeństwie. Materiały do zajęć i uwagi organizacyjne znajdą Państwo w zakładce: PROGRAM- Scenariusze.Jak zawsze będzie czas na rozmowę, zajęcia warsztatowe i zabawę edukacyjna.  Z uwagi na realizację projektu Centrum Integracji Społecznej oraz dwoch dużych imprez kulturalnych,  ilość miejsc  na zajęcia wiosenne będzie ograniczona. Ale  zawsze możemy się wspólnie radować jesiennymi jesiennymi.

W  II dekadzie czerwca odbędzie się plener rzeźbiarski”z kluczykiem”  z udziałem młodzieży z Liceum Plastycznego im. Kenara  w Zakopanem, pod kierunkiem art. rzeźb. Andrzeja Mrowcy. Plener stanowi część składową projektu „Tańcząc  z rzeźbami” oraz nowego projektu w przygotowaniu „Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej”. Niestety zostaliśmy pominięci przy dotacjach. Trwamy w nadziei, że przynajmniej częściowo uda nam się zrealizować zamierzenia. Może znajdą się ludzie Wielkiego Serca , którzy nam pomogą. Rzecz idzie o szlachetną  ideę, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób zagrożonych wykluczeniem społecznych. Zakończenie części projektu i otwarcie” placu zabaw z rzeźbami” przewidziane jest na październik.

Zaprosimy także w czerwcu /I dekada/ uczniów szkół podstawowych i gimnazjów   na II Międzynarodowy Festiwal  „Wędrujące Ale Kino” .Wzorem roku ubiegłego w uznaniu naszych i samorządowych zasług zostaliśmy zaproszeni ponownie jako Organizatorzy Lokalni Festiwalu. Mamy nadzieję, że wszystkim młodym widzom i nauczycielom przypadną do gustu projekcje  w Czarnkowie, Trzciance i Gębicach, a udział  w warsztatach animacji filmowej przyczyni się do rozwinięcia umiejętności zainteresowanych  filmem uczniów , a także fascynacji kulturą filmową. Będzie to niewątpliwie kino najwyższych  lotów ,artystyczne ,wychowujące i dotykające spraw naprawdę ważnych dla młodego człowieka.  Filmy konkursowe oceni  Jury Dziecięce oraz  Znakomita Publiczność !!!  A nagrody reżyserom i wykonawcom wręczone zostaną na uroczystej Gali. Mamy nadzieję, że współpraca ze szkołami będzie znakomita,co najmniej taka jak w roku ubiegłym. Materiały informacyjne o zasadach udziału w Festiwalu i o filmach przekażemy do szkół  natychmiast po otrzymaniu ich od Organizatora Głównego ,którym jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Wiosna zapowiada się atrakcyjnie. Miejmy nadzieję, że aura będzie nam sprzyjać i że mimo kryzysu znajdą się donatorzy.  Sprawy socjalne i edukacja nie powinny  być „wycinane” z naszej rzeczywistości. Przyjaciół Fundacji prosimy o życzliwość i pomoc w poszukiwaniu środków na promocję dobrych zasad .Podobno dobro zawsze wraca.