PLANY na wiosnę


Złożyliśmy projekty i czekamy na efekty… Jeśli otrzymamy dotacje z różnych źródeł zrealizujemy ciekawe, naszym skromnym zdaniem, zamierzenie edukacyjno- kulturalne. Projekt pt „Czapką, chlebem i solą”  dla dzieci i młodzieży otworzy oczy, uszy i ręce na wszystko co związane jest z chlebem naszym powszednim i… odświętnym . Chlebem dla ciała i dla ducha. Wierzeniami, obyczajami dawnymi i współczesnymi. Jeśli tylko znajdą się środki to odbędzie się kolejny plener rzeźbiarski, stanowiący sedno projektu, który jak poprzednie , stanowi kontynuację działań z cyklu „Wywiedzione z ziemi”  . I jak zawsze znajdzie się czas na popularyzację wiedzy o środowisku leśnym, a dom pachnący chlebem otworzy podwoje dla młodzieży , rodziców i nauczycieli.

 

Zajęcia stałe podobnie jak w sezonie jesienno zimowym rozpoczynamy 18 lutego:

  • poniedziałki z gitarą
  • wtorki z językiem niemieckim
  • czwartki z językiem angielskim
  • piątki matematyczno/fizyczne

i we wszystkie te dni możliwość korzystania z komputerowych gier edukacyjnych, zajęć plastycznych dla najmłodszych, konsultacji recytatorskich i pomocy w nauce.

 

Zgłoszenia  na zajęcia dla klas i grup  przyjmować będziemy natychmiast po otrzymaniu pierwszych dotacji . Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną.