WIOSNA 2009


Projekt edukacyjno- kulturalny „GOŚCIU SIĄDŹ POD MYM LIŚCIEM”

– dofinansowany przez Ministra Kultury.

 

Nawiązujący do fraszki „Na lipę” Jana Kochanowskiego projekt zamyka cykl pięciu projektów artystyczno – edukacyjnych, zrealizowanych pod wspólnym hasłem „wywiedzione z ziemi”. Działania projektu skierowane są bezpośrednio do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów wiejskich powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, a także gościnnie dla szkół spoza powiatu, które skorzystają także z kontynuacji po jego zakończeniu. Wszystkie realizowane przez fundacje projekty są kontynuowane i stają się cząstką kolejnych działań. Rocznie z zajęć i towarzyszących spotkań w leśnym siedlisku i „małym, białym domku” korzysta od 1500 do 2000 uczestników.

Celem Projektu jest zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży, a pośrednio nauczycieli i rodziców, w zakresie tworzenia i odbioru nowych wartości artystycznych, przenikania kultur oraz prowokowania uczestników do dyskusji nad pojęciem polskiej gościnności czy sposobem spędzania czasu wolnego, w zgodzie z naturą /dopołudniowe zajęcia warsztatowe dla klas szkolnych oraz popołudniowe zajęcia językowe dla uczestników stałych – marzec- lipiec 09/.

W warstwie plastycznej istotne dla Projektu jest promowanie tworzyw artystycznych pochodzenia naturalnego, w tym przypadku drewna /V Plener rzeźbiarski z udziałem uczniów Liceum Plastycznego im. A.Kenara w Zakopanem pod kierunkiem art. rzeźbiarza Andrzeja Mrowcy – maj ’09/.

Pytania i uzgodnienia w sprawie zajęć – Tel. (67) 2551399.

Zapraszamy