ZAKOŃCZENIE PROJEKTU


Mowa o miłej imprezie, którą przygotowaliśmy wraz dziećmi, młodzieżą i zaproszonymi gośćmi Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA PROJEKTU „Wywiedzione z ziemi” w części dofinansowanej przez PFDiM oraz z okazji upływającej w tym roku 10 rocznicy założenia i działalności Fundacji”Gębiczyn”. O wszystkim napisały Nadnoteckie Echa i dlatego kronikarz już sobie odpuści. Ale o młodzieży musi być. Dzieci z Sarbi lepiły z gliny litery składające się na napis: 10 LAT FUNDACJI „ GĘBICZYN”. Młodzież gimnazjalna reprezentująca uczestniczących w projekcie otrzymała podziękowanie za udział wraz z albumem „ Po obu stronach Noteci” / wraz z innymi pięknymi albumami dary od Powiatu i Gminy/ Władze samorządowe dziękowały i nam obdzielając upominkami i pięknymi kwiatami. Wędrowaliśmy od drzewa do drzewa, które ubrane w sukienki z obrazków i zdjęć dziecięcych pozostawały piękne i niewzruszone. A piękność tą w całej ozdobie widział i opisywał ksiądz poeta Jan Twardowski odczytywany ze wzruszeniem przez młodych recytatorów z Czarnkowa. Prace z surowej, bieluteńkiej gliny na zwykłej tkaninie jutowej wyrastały z ziołowej grządki i zachwycały prostotą. A po wszystkim pozostały samotne, ale niezwykle malownicze strachy na wróble, które zapraszają do zwiedzania Kręgu na polanie.
Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie zakończonej …pomidorową z ryżem. Bo jakżeby inaczej… Przecież nadchodzi czas czuły, czas kanikuły. Witajcie, zatem pomidory bo przecież nie adijo…

Jeśli dobrze pójdzie to jeszcze przepuścimy przez siebie parę rajdów, spotkania diabetyków, powitamy młodzież na Mszy Św.” Pod Aniołem”, a także odbędziemy spotkanie z przyjaciółmi z okazji 40 rocznicy Ślubu założycieli Fundacji. A jak pójdzie jeszcze lepiej to zaprosimy dzieci, które nie wyjechały na wakacje na 3 dni z językiem angielskim i gitarą. Ratunku!!! A kiedy odpoczniemy? Pytanie jest retoryczne!