Fundatorzy/Założyciele


 

mgr Alina Wawrzyniak

mgr Alina Wawrzyniak

Po wielu latach pracy zawodowej spędzonych w Jeleniej Górze, Poznaniu i Warszawie Państwo Alina i Stefan Wawrzyniakowie postanowili osiedlić się w Gębiczynie, na przepięknej ziemi czarnkowsko-trzcianeckiej.
Na urokliwej leśnej posesji, zauroczeni magią tego miejsca, zbudowali z pomocą rodziny dom, nawiązujący estetyką o dawnych zabudowań olęderskich.

Obydwoje z wykształceniem pedagogicznym dziennikarskim, z ogromnym potencjałem społecznictwa i wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, naturalną koleją rzeczy, postanowili stworzyć właśnie w ich domu atrakcyjne miejsce do nauki dla dzieci mieszkających w okolicznych miejscowościach.

Lata przygotowań i walka z przeciwnościami zaowocowały w roku 1997 założeniem i rejestracją Fundacji „Gębiczyn” oraz ośrodka „Gębiczyńskie Gniazdo”, aby po latach zacząć urzeczywistniać ideę integracji społecznej poprzez różnorodne działania proekologiczne i prokulturowe.

mgr inż. Stefan Wawrzyniak

mgr inż. Stefan Wawrzyniak

Fundatorzy – założyciele, tworząc autorski program w  tym rejonie, wyprzedzili wiele inicjatyw ogólnopolskich, które włączyły się w akcje wyrównywania szans edukacyjnych na wsiach popegeerowskich.

Są twórcami idei Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej w Gębiczynie, które utworzyli i prowadzą.